Trzęsacz – wczasy z dziećmi

Znany z malowniczych ruin na klifie Trzęsacz to miejsce, które może być świetne na wypoczynek rodzinny. W okolicy nie sposób się nudzić, miejscowości są niewielkie, a tereny ciekawe i umożliwiające korzystanie z różnorodnych atrakcji.

Trzęsacz poszczycić się może piaszczystą plażą pod malowniczym klifem. Z jego szczytu prowadzą schody połączone z tarasem widokowym, wychodzącym na morze. Z tej konstrukcji sięgnąć można wzrokiem znacznie dalej niż stojąc na szczycie klifu, czy też na brzegu w dole – przy dobrej pogodzie widok morskiej toni jest naprawdę niezapomniany. Co i rusz zobaczyć można startujące z niedalekiej odległości paralotnie – ta okolica sprzyja uprawianiu różnych sportów.

Najbardziej znanym obiektem Trzęsacza jest jednak fragment XII- wiecznego kościoła, z którego dziś pozostała jedynie południowa ściana. Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądał w czasach swojej świetności? Wygląd świątyni nie tylko na fotografiach, ale i trójwymiarowych rekonstrukcjach przybliża Multimedialne Muzeum na Klifie. To ciekawy sposób na przybliżenie starszym i młodszym historii, legend, a także faktów związanych z geografią, mapami nawigacją i wyznaczaniem czasu – część wystawy poświęcona jest 15. południkowi, który przebiega przez Trzęsacz.

W okolicy znajdziemy także stadninę konni, możemy wypożyczyć rowery i wybrać się na nadmorski szlak, prowadzący szczytem klifu, przez teren pokryty lasem sosnowym. Można skorzystać też z jazdy na quadach – dostępne są również mniejsze pojazdy, na których jeździć mogą dzieci. Jeżeli chodzi o noclegi Trzęsacz oferuje zróżnicowaną bazę – pensjonaty, kwatery prywatne, hotele i domy wczasowe, a nawet kempingi. W sezonie działa tu też dużo lokali gastronomicznych z rybami i nie tylko.

Wybierając się do Trzęsacza z dziećmi, warto pomyśleć o wycieczce Nadmorską Koleją Wąskotorową, która ma w letniskowej wiosce swoją stację. Zaledwie kilka kilometrów dzieli miejscowość od Rewala i Niechorza. Pociechom, zwłaszcza młodszym, szczególnie do gustu przypadnie Park Wieloryba, Park Miniatur Latarni Morskich, jak i sama latarnia w Niechorzu, Motylarnia czy przejazdy Retro Ciuchcią.

Przyjazne plaże, rozbudowana baza noclegowa i jedyne w swoim rodzaju miejsca sprawiają, że Trzęsacz i jego okolice to miejsce, gdzie można w ciekawy sposób spędzić letnie wakacje z całą rodziną.

One Comment

  1. Tymonek i Nikosia said:

    Moim zdaniem Trzęsacz to idealne miejsce na wyjazd z dziećmi. Nie jest zbyt tłoczno, można znaleźć wystarczająco dużo przestrzeni dla siebie, a okolica jest bardzo malownicza i ładna

    15 marca 2017
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *