Toruń – atrakcyjny dla rodziny

Toruń to miasto, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w którym mieści się dom i pomnik Mikołaja Kopernika. Połączona z nim jest także obecność planetarium oraz anten satelitarnych. Są to bardzo istotne punkty na mapie zwiedzania miasta, ale oczywiście nie jedyne. Następnym obowiązkowym punktem jest wizyta na Starym Mieście, gdzie znajduje się wiele zabytkowych obiektów, które stały się siedzibą instytucji państwowych. Mieszczą się w nich również restauracje i hotele. Skoro o tych drugich mowa to baza noclegowa miasta ma do zaoferowania, kilka naprawdę ciekawych obiektów. Warto wyszukać ich poprzez przeglądarkę internetową (Toruń – baza online). Można na niej również sprawdzić jak dojechać do pola namiotowego i kempingowego, które jest bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania.

Całej rodzinie przypadnie do gustu wizyta w Młynie Wiedzy, gdzie można samodzielnie wykonywać doświadczenia, przyglądać się różnym mechanizmom, a także wsiąść do pojazdu kosmicznego. Starszych i młodszych swoją ofertą przyciąga ogród ZOO i botaniczny znajdujący się w Parku Bydgoskim. Posiada on w swojej ofercie wiele ciekawych zwierząt. Sam park natomiast jest dobrym miejscem na spacer lub przejażdżkę rowerową.

Jeśli nie dopisze pogoda, by zwiedzać miasto to można wybrać się do Aquaparku, w którym znajdują się takie atrakcje jak: zjeżdżalnia, jacuzzi, sauny, sztuczna rzeka, basen sportowy i dla najmłodszych. Kolejnymi ciekawymi miejscami są Żywe Muzeum Piernika oraz Dom Legend Toruńskich, w których to można dotykać eksponatów i brać udział w procesach twórczych. Swoją ofertą przyciąga również Bulwar Filadelfijski. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Poza spacerami nad brzegiem Wisły, można wybrać zwiedzanie z pokładu statku turystycznego, siłownię na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci oraz w okresie letnim – plażę z leżakami i natryskami.

Toruń posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć tras rowerowych, a do wypożyczenia jest jednoślad miejski. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się w podróż na Barbarkę. Jest to miejsce gdzie czas spędzają całe rodziny na grillowaniu, siedzeniu przy ognisku, wspinaczce w parku linowym, placu zabaw lub nad stawem. Wymienione tu rozrywki nie są jedynymi które warto w Toruniu odwiedzić. Nie można również zapomnieć o zabytkach miasta, które nadają mu niesamowitego i niepowtarzalnego klimatu.

One Comment

  1. Marysia78 said:

    W muzeum piernika i domu legend dobrze bawią się wszyscy – nie tylko dzieci :)

    15 lutego 2017
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *