Suwalszczyzna – kraina nieujarzmionej przyrody

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się Suwalszczyzna. Co sprawia, że coraz więcej osób chce zażywać wypoczynku w tym miejscu? Jak zorganizować sobie czas w tych okolicach? Na jakie atrakcje turystyczne warto zwrócić uwagę przebywając w tej okolicy? Do jakich miast na pewno musimy zajrzeć przebywając na Suwalszczyźnie?

Oto kilka porad dla turystów, którzy wybierają się w te regiony. W związku z tym, że Suwalszczyzna to dość obszerny teren warto zwrócić uwagę na to, że trzeba odpowiednio zaplanować podróż, aby była ona zarówno atrakcyjna i niemęcząca dla uczestników wycieczki. Jest to tak naprawdę teren, który leży na terytorium zarówno Polski, jak i Litwy czy Obwodu Kaliningradzkiego. Tak rozległy teren nie sposób zwiedzić podczas jednej, krótkiej wycieczki, wobec czego warto skoncentrować się na jednym obszarze. Jeśli chodzi o polską stronę Suwalszczyzny to jest to teren najbardziej wysunięty na północo-wschodni zachód Polski. Jednym z największych ośrodków miejskich w tej okolicy są Suwałki, w których znajdziemy nie tylko wiele zabytków i miejsc godnych uwagi z architektonicznego czy historycznego punktu widzenia, ale także komfortowe noclegi.

Suwalszczyzna posiada co prawda dobrze przygotowane bazy turystyczne, jednak najbardziej komfortowych noclegów (zobacz – meteor-turystyka.pl)  możemy spodziewać się właśnie w większych miastach takich, jak Suwałki. Warto wiedzieć, że baza wypoczynkowa w tych okolicach jest bardzo zróżnicowana, ponieważ dzięki temu można dopasować się do potrzeb każdego turysty – zarówno tego, który poszukuje luksusowego apartamentu, jak i kogoś, kto wolałby spędzić noce za mniejsze pieniądze. Na pewno warto także zwrócić uwagę na położony w pobliżu Augustów, w którym także znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc dla turystów. Szczególnie podczas sezonu letniego ilość możliwości co do atrakcyjnego spędzenia czasu jest naprawdę imponująca, a wszystko to dzięki znajdującym się w tej okolicy jeziorom, w okolicach których można oddawać się różnym sportom i rejsom. Suwalszczyzna to jednak nie tylko ośrodki miejskie o wieloletniej tradycji i sporej liczbie zabytków. Warto zauważyć, że ta kraina słynie przede wszystkim z nieujarzmionej przyrody, którą możemy z bliska obserwować na przykład w tutejszych parkach krajobrazowych czy rezerwatach przyrody.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *