Pogorzelica ciekawym miejscem na wypoczynek

Pogorzelica jest niewielką miejscowością, którą zlokalizować możemy w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim, w województwie zachodniopomorskim. Pomimo swych niewielkich rozmiarów, wieś ta ma do zaoferowania nam kilka ciekawych rzeczy, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Pogorzelica to przede wszystkim plaża. Szeroka, piaszczysta, z bardzo drobnym piaskiem, przyciąga wielu miłośników słonecznych kąpieli. W jej pobliżu znajduje się las sosnowy, a na pewnym jej odcinku zostało wyznaczone kąpielisko, które obserwowane jest przez dobrze wykwalifikowanych ratowników. Jeśli zechcemy zaznać nieco więcej spokoju i prywatności, warto skierować się brzegiem w  kierunku Mrzeżyna. W tamtych okolicach spotkamy się z o wiele mniej zatłoczoną plażą.

Miłośników przyrody zachęcamy do odwiedzenia Bagna Pogorzelickiego, czyli jeziora Konarzewa. Poobserwujemy tutaj zwierzęta, takie jak między innymi przepiórkę, żurawia, płaskonosa, błotniaka stawowego oraz kilka innych. Miejsce to ma pochodzenie polodowcowe, a wokół niego spotkamy się ze stosunkowo starym sosnowo-dębowym kompleksem leśnym oraz bagnami. Jest on objęty specjalną ochroną ptaków oraz ochroną siedlisk.

Pogorzelica to jednak nie tylko miejscowość dla kochających wylegiwanie się na plaży czy też fanów natury i zwierząt. Jest to także miejsce dla lubiących spędzać czas w bardziej aktywny sposób. Będziemy mieli okazję wybrać się tutaj do aquaparku, który zaoferuje nam basen do pływania i ćwiczeń, stanowiska do masażu całego ciała, jacuzzi, a także kilka innych. Wieś ta to także szlaki turystyczne i rowerowe. Przez Pogorzelicę przechodzi szlak Liwiej Łuży, czyli turystyczny szlak zielony, a także szlak nadmorski imienia Czesława Piskorskiego, czyli jeden z jedenastu europejskich szlaków wędrówkowych, którego długość wynosi 4500 km.

Pogorzelica to także ciekawa baza noclegowa w przystępnych cenach. Po mniej lub bardziej aktywnym dniu będziemy mogli spędzić bezpieczną noc w tym miejscu nie martwiąc się o finanse, gdyż tutejsza baza noclegowa jest stosunkowo tania. Pogorzelica i zapewnia nam ciepłe łóżko w ośrodkach wypoczynkowych, pokojach gościnnych, domkach letniskowych, a nawet w apartamentach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *