Pobyt w malowniczej i gorącej Rewie

Każdy z nas ma w sobie coś z odkrywcy. Niektórzy lubią odkrywać nowe zabytki, niektórzy fascynują się archeologią, niektórzy odkrywają genealogię swojej rodziny. Coraz częściej Polacy jednak lubią odkrywać nowe, mniejsze miejscowości. Ostatni trend jest taki, iż poszczególne osoby wolą spędzać czas na łonie przyrody, z dala od miast. Niedawno pisaliśmy o urokliwych i niewielkich Łazach nad Bałtykiem [Łazy ➩ blog]. Jeszcze jedną z takich miejscowości do odkrycia jest Rewa, leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiasta.

Miasto to wygląda bardzo nietypowo, jego południowy koniec jest zakończony swego rodzaju piaszczystym cyplem, wyglądem przypominającym nic innego tylko słynne sopockie molo. Z tym, że molo w Rewie na własność przywłaszczyły sobie nadmorskie mewy. Nie chcą więc wpuszczać tam ludzi. Rewa oferuje bardzo dobrą bazę noclegową na każdą kieszeń. Od luksusowych namiotów po tanie hostele i domki kempingowe. Noclegi na każdą kieszeń, to z pewnością coś co charakteryzuje tę miejscowość. Sprawia też, że ludzie chętniej decydują się tu na urlop wiedząc, że na pewno będą mogli trafić na jakąś tanią kwaterę. Noclegi [Rewa ➩ meteor] można zarezerwować w hotelu, pensjonacie czy ośrodku wypoczynkowym. Do dyspozycji turystów są też komfortowe kwatery prywatne. Miejscowość ta jest przyjazna dla rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów i dla tych, którzy szukają idealnego miejsca na windsurfing i kitesurfing.

Jeśli lubimy obserwować ptaki to świetną rozrywką dla nas będzie, ptasi rezerwat BEKA [info ➩ o parku], umiejscowiony właśnie w Rewie. Obejmuje on bagna, mokre łąki, a także szuwary i wydmy. Dlatego też ujrzymy w tym rezerwacie cały przekrój rzadkiego ptactwa i roślinności. Na terenie rezerwatu znajduje się też Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które od początku prowadzi projekt ochrony wszelkich walorów znajdujących się w rezerwacie. Jest to bardzo ciekawe miejsce, które może zafascynować również dzieci. Rezerwat ten znajduje się pod bardzo ścisłą ochroną. Jest wielką gratką i atrakcją tych okolic. Dlatego podczas pobytu w Rewie, obecność tu jest niemal obowiązkowa.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *