Mrzeżyno – wśród lasów nad brzegiem Bałtyku

Mrzeżyno kusi turystów spokojem i różnymi atrakcjami na świeżym powietrzu. To niewielka miejscowość nad Morzem Bałtyckim, gdzie znajduje się piękna plaża i rozbudowana baza noclegowa. Malownicza okolica, zdrowy klimat i zaciszny charakter doskonale przysłużą się tym, którym najlepiej odpoczywa się w ciszy, z dala od zgiełku. Jeżeli chodzi o noclegi, Mrzeżyno ma zaplecze (dobór miejsc z Meteorem) w postaci pensjonatów, ośrodków wczasowych i kwater, a także rozległe pola namiotowe i kempingi.

Plaża w Mrzeżynie charakteryzuje się drobnym białym piaskiem i należy do najczystszych miejsc nad Bałtykiem. Oddzielają ją od zabudowań miejscowości bory bażynowe – lasy złożone głównie z sosen i innych drzew iglastych oraz drobnych roślin, takich jak krzewinka, której zawdzięczają swoją nazwę. Wraz z morską bryzą tworzą one korzystny mikroklimat, którego pozytywne skutki odczują osoby cierpiące na alergie, choroby układu oddechowego czy potrzebują ukoić nerwy. Ponadto warunki przyrodnicze okolic tworzy także przybrzeżne jezioro Resko Przymorskie. To świetne miejsce dla fanów wędkowania – obfituje w szczupaki, liny, sandacze czy leszcze – jak i fanów sportów wodnych. Przy jego nabrzeżach znajdziemy pomosty i przystanie, możemy także wypożyczyć różnego typu sprzęt pływający.

Osoby zainteresowane żeglarstwem czy surfingiem także znajdą coś dla siebie podczas wakacji w Mrzeżynie. W okolicy możemy też wypożyczyć rower i wybrać się na wycieczkę po okolicy, skorzystać z ośrodków jeździeckich, czy też Mrzeżyńskiego Ośrodka Sportu, gdzie zajdziemy kort do squasha, ściankę wspinaczkową i boiska do różnych dyscyplin sportowych. W miejscowości znajduje się zabytkowy kościół p. w. św. Piotra i Pawła, wybudowany w stylu neoromańskim – warto go odwiedzić ze względu na niezwykłe mozaiki z tłuczonego szkła, przedstawiające sceny związane z jego patronami – apostołami oraz z morzem i rybacką społecznością. Miasto ma także pomnik Zaślubin Polski z Morzem, a ponadto to właśnie z nim związanych jest wiele odbywających się tutaj wydarzeń i imprez kulturalnych, jakie w lecie spotkać można najczęściej na plaży lub w porcie. To miejsce, które wybierane jest przez rodziny z dziećmi, przede wszystkim dlatego, że jest tu co robić, natomiast nie wydamy raczej zbyt wiele pieniędzy na atrakcje, jakich pełno moglibyśmy mieć wszędzie. Uroku dodają też sezonowe smażalnie ryb i sklepiki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *